Kā izvēlēties seifu?
Ko plānojat glabāt seifā?
Kad būsiet izlēmuši, ko glabāsiet seifā, varēsiet pareizi izvēlēties seifa izmēru, tipu, slēdzeni un drošības līmeni.
Kādam būtu jābūt Jūsu seifa izmēram?
Vispārējais noteikums ir šāds – pēc iespējas vienmēr izvēlieties lielāku seifu, nekā Jums sākumā liekas vajadzīgs.
Kādas drošības prasības?
Seifs aizsargā ne tikai pret zādzībām, bet arī pret ugunsgrēku. Jo dārgākas lietas Jums ir, attiecīgi jāizvēlas arī drošāks seifs.
Kur uzstādīsiet seifu?
Pastāv trīs seifu tipi pēc to uzstādīšanas veida: novietojams uz grīdas, iebūvējams sienā un grīdā.
Kādu izvēlēties seifa slēdzeni?
Populārākie seifi ar atslēgas tipa slēdzeni, mehānisko koda un elektronisko slēdzeni vai seifi ar dubultām slēdzenēm. Mūsdienās labākais risinājums – ar elektronisku slēdzeni slēdzami seifi.
Izvēles gids
Atgriezties uz jaunumu sarakstu

KĀDĒĻ MAN NEPIECIEŠAMS SEIFS?

KĀDĒĻ MAN NEPIECIEŠAMS SEIFS?

Jāsaka gan, ka Latvijā tādas tradīcijas kā mājās ierīkot seifu nav, tā kā tas ir Rietumu valstīs, kur gandrīz katrā mājā ir vairāki seifi dažādām vajadzībām, izņemot gadījumus, kad Latvijā likumā ir noteikts, ka seifs ir nepieciešams – ja pieder ierocis. Cilvēki sāk domāt par seifu pēc zādzības mājās  – citiem vārdiem sakot, visbiežāk pēc sāpīgas pieredzes.

Grūti izskaidrot, kāpēc tas tā ir. Kopējais iespaids ir tāds, ka tur nav nekā, ko turēt ieslēgtu, vai, ka ēkai ir bruņu durvis un tādēļ ir droši, vai arī, ja ēkā ierīkota signalizācija, tad īpašums ir aizsargāts utt. Tas ir daļēji pārsteidzoši, ka privātmāju iedzīvotājiem privātmājās vai kotedžās nav seifa, tādēļ, ka ir ļoti vienkārši šajās ēkās iekļūt, piemēram, pa logu, nesen šādu gadījumu Latvijā ir bijuši daudz. Mums katram ir kādas paziņas vai draugi, kas kādreiz ir bijuši apzagti. Tas ir pārsteidzoši savādi, ka Latvijā seifu nav pat luksusa mājās.

Tātad, kādēļ cilvēkiem ir nepieciešams seifs? Mums katram jārūpējas un jāaizsargā savs īpašums, citādāk mēs uzņemamies ievērojamu risku. Tikai dāžada veida aizsardzība var mūs aizsargāt efektīvi, tādēļ seifs, kā arī labas, bruņotas durvis ir nepieciešamas ikvienā ēkā, pat, ja tā ir privātmāja, tādēļ, ka, ja zaglis iekļūs mājā pa logu, viņam ir ļoti vienkārši iznest lietas ārā, un kaimiņi sasisto logu var pat neievērot. Ierīkot papildus slēdzeņu sistēmas, kas aizsargā loga atvēršanu ar spēku vai slēdzošus logu slēģus ir ļoti nozīmīgi īpaši privātmājās vai dzīvokļos, kas atrodas pašos pirmajos un pašos augstākajos stāvos. Šo ierīču cena ir ļoti neliela, taču mājas drošību tie ievērojami palielina. Privātmāju un kotedžu iedzīvotājiem nekad nevajadzētu atstāt trepes, lielas kastes vai citas lietas, kas varētu palīdzēt iekļūt ēkā pa logu, mājas pagalmā. Arī signalizācija ir noderīga, taču tā neaizsargā zagļa iekļūšanu ēkā, pat, ja tā saīsina laiku, cik ilgi zaglis pavada ēkā. Diemžēl, lai zaglis nodarītu lielus zaudējumus nepieciešamas vien dažas minūtes. Apdrošināšana arī zaglim nav nekāda problēma – tā tikai dod iespēju atgūt daļu no naudas zādzības gadījumā. Patiesībā, Rietumu pasaulē apdrošināšanas kompānijas bieži apdrošina lietas un vērstlietas tikai tad, ja ēkā atrodas seifs, un apdrošināšanas apmērs ir atkarīgs no seifa drošības līmeņa, tādēļ seifiem ir „naudas un vērtslietu” vērtējums, kam seko apdrošināšanas kompānijas. Šīs tendences vēl nav sasniegušas Latviju, taču Rietumu valstu pieredze rāda, ka drīz tas notiks arī šeit. Un kā ir ar tām lietām, kuras nav iespējams novērtēt naudā, piemēram, materiālus ar visnozīmīgākajām fotogrāfijām, dokumentus, kuru zaudēšana varētu izraisīt lielas problēmas, datorus, kas satur ļoti nozīmīgu informāciju un nokļūst svešās rokās, naudu – pat, ja tur ir ļoti nedaudz no tās? Un šeit mēs ieraugām seifa vajadzību, tas ir, seifs neaizvieto citus drošības līdzekļus, taču tā mērķis ir novērst zagli ātri paņemt ko tādu, ko viņš citkārt noteikti paņemtu un iznīcinātu. Protams, ir arī tāda veida seifi, ko zagļi nevarēs atvērt pat tad, ja viņiem būs ļoti daudz laika, tomēr pat vienkāršs mājas seifs kļūs par nepārvaramu šķērsli zaglim, kam nebūs daudz laika.

Lai labāk saprastu seifa noderīgumu, zemāk esošais saraksts ir veltīts lietām, kuras var tikt turētas mājas seifā (-os):

 • Pases, dzimšanas apliecības, identifikācijas kartes;
 • Nauda, kredītkartes;
 • Dokumenti: mājas grāmatas, līgumi, kompāniju reģistrācijas apliecības un citi dokumenti;
 • Dažādi materiāli un cita ierakstīta informācija, ko cilvēki nevēlas zaudēt vai nevēlas izpaust citiem;
 • Datori un citas dārgas iekārtas un / vai iekārtas, kurās ir svarīga informācija;
 • Dārglietas, monētas, dārgmetālu kolekcijas;
 • Rokas pulksteņus;
 • Zīmogus;
 • Mākslas darbus;
 • Dārgus instrumentus, iekārtas;
 • Vissvarīgākās fotogrāfijas, senas, nozīmīgas fotogrāfijas;
 • Dienassgrāmatas;
 • Atslēgas, piekļuves kartes;
 • Biļetes;
 • Citas svarīgas un vērtīgas (ne tikai materiāli) lietas.

Kopumā var teikt, ka neviens aizsardzības līdzeklis nevar aizvietot citu un tie visi ir nepieciešami, īpaši mūsdienās. Seifs ir nepieciešama daļa mājas aizsardzībā un tā ir viena no nozīmīgākajām daļām. Neviens cits drošības līdzeklis nevar aizsargāt no acumirklīgas zādzības, taču seifs to var izdarīt. Ir tikai viens padoms, kam sekot – rūpējamies par savām mājām un vērtīgajām lietām šodien, lai nebūtu jānožēlo rīt.