Biežāk uzdotie jautājumi

Ko man vajadzētu uzglabāt seifā?

Seifā parasti uzglabājam:
Pases, personas apliecības, dzimšanas apliecības;
Dokumentus, līgumus, dažādas lietas;
Naudu, kredītkartes;
Datorus, citas dārgas iekārtas;
Rotaslietas;
Pulksteņus;
Atslēgas, piekļuves kartes;
Dārgas fotogrāfijas;
Zīmogus;
Citus mums dārgus (ne tikai naudas izteiksmē) priekšmetus.

Kā izvēlēties vispiemērotāko seifu?

Lai izvēlētos vispiemērotāko seifu, vispirms ir jāatbild uz šiem jautājumiem:
Ko Jūs plānojat seifā uzglabāt? Atkarībā no tā, izvēlēsieties seifa drošības, ugunsdrošības līmeni, seifa lielumu;
Kāda lieluma seifs Jums nepieciešams? Ir ieteicams izvēlēties lielāku seifu, nekā Jums sākumā šķiet vajadzīgs;
Seifa drošības līmenis? Jo vērtīgāki, dārgāki priekšmeti seifā tiks uzglabāti, jo drošāku seifu izvēlēsieties;
Seifa ugunsdrošība? Vai nepieciešama aizsardzība pret ugunsgrēku? Ko mēs vēlamies aizsargāt pret uguni: papīru, datu uzglabāšanas ierīces?
Seifa uzstādīšanas vieta un veids? Saskaņā ar šo, mēs izvēlēsimies novietojumu: sienas vai grīdas seifu;
Seifa slēdzenes veids? Var izvēlēties seifu ar dažāda veida slēdzenēm, saskaņā ar cilvēka velmēm un iespējām. Sniedzot sev atbildes uz šiem jautājumiem, seifu izvēlēties būs ļoti vienkārši. Mūsdienās tirdzniecībā var atrast dažādus seifus. Tāpēc seifu tirdzniecības mājas lapas cenšas atvieglot klienta meklēšanu un vienā vietā apkopot dažādus seifus, dot iespēju preces salīdzināt – visi šie pasākumi (tos varat atrast Saffort vietnē) no vairākiem simtiem vai tūkstošiem iespējamo variantu palīdzēs sašaurināt meklēšanu – Jums būs iespēja viegli izvēlēties vispiemērotāko produktu.

Ar kādu slēdzeni izvēlēties seifu?

Populārākās seifu slēdzenes un rekomendācijas:
Seifi ar elektroniskajām slēdzenēm. Priekšrocības - drošība un tas, ka nav nepieciešams ņemt līdzi atslēgu. Mīnusi - ik pēc dažiem gadiem jānomaina baterija un ir augstāka cena. Tā ir rekomendējamā slēdzene seifam.
Seifi ar atslēgu slēdzeni – ierastākais veids. Priekšrocības - augsta drošības pakāpe un laba cena. Mīnusi – liela atslēga, ko ir viegli viltot, atslēga jānēsā līdzi. Mēs neiesakām.
Seifi ar atslēgu slēdzeni un mehānisko kodu slēdzeni. Priekšrocības - drošība un papildu kodēšanas kombinācija, nevajag nēsāt līdzi atslēgu. Mēs iesakām.
Seifi ar mehānisko kodu slēdzeni. Priekšrocības - drošība un tas, ka nav nepieciešams nēsāt atslēgu. Mīnusi - ļoti sarežģīta izmantošana. Mēs neiesakām.
Seifi ar biometrisko slēdzeni (pirkstu nospiedumu skenēšanu). Priekšrocības - nav nepieciešama atslēga. Mīnusi – neliela šādu slēdzeņu, kuras visbiežāk ir šādos seifos, kopējā drošība, sarežģīta izmantošana. Mēs neiesakām.
Seifi ar atslēgas slēdzeni. Tas ir lēts, bet ļoti nedrošs variants. Mēs neiesakām.

Seifu sertifikātu paskaidrojums.

Gandrīz visi labākie seifi ir sertificēti saskaņā ar noteiktiem standartiem un parāda, kādam drošības, ugunsdrošības līmenim (klasei), tie atbilst.
Drošības standarti, saskaņā ar kuriem tiek sertificēti seifi: EN 14450 – šis standarts klasificē "seifu skapjus‘‘. Saskaņā ar šo standartu visbiežāk tiek sertificēti sadzīves seifi, bet gadās, ka arī seifi ar lielāku drošības līmeni tiek sertificēti saskaņā ar EN 14450. Drošības klases: S1 un S2 (S2 ir drošāks no šiem diviem).
EN 1143-1 - šis standarts klasificē "seifus, bankomātu seifus, glabātavas durvis un glabātavas. EN 1143-1 – galvenais un svarīgākais Eiropas standarts, saskaņā ar kuru tiek sertificēti seifi, ieskaitot arī pašus drošākos seifus. Drošības klases: 0, I, II, III, IV, VI, VII, VIII. Seifā izmantojamā slēdzene tiek izvēlēta tāda, kas ļauj nodrošināt noteiktu seifa drošības klasi, saskaņā ar seifu standartu prasībām. Bet bieži vien seifu ražotāji vēlēdamies vēl vairāk uzsvērt seifu drošības līmeni, papildus norāda uzstādītās slēdzenes drošības klasi.
Drošas seifu slēdzenes standarts: EN 1300 - standarts ir "ļoti drošas slēdzenes klasifikācija, atbilstoši to izturībai pret neatļautu atvēršanu”. Drošības klases: A, B, C (C augstākā). Parasti EN 1300 A klases slēdzenes tiek uzstādītas seifos līdz 2. drošības klasei atbilstoši EN 1143-1 standartam, EN 1300 B klases – 3.-5. klases seifi saskaņā ar 1143, EN 1300 C klases – 6.-13. klases seifi atbilstoši EN 1143- 1.
Seifi aizsargā ne tikai pret zādzību, bet arī pret uguni. Ugunsdroši seifi ir paredzēti, lai aizsargātu papīru un datoru medijus - tie ir pilnīgi atšķirīgi seifi, jo papīra kritiskā temperatūra ir 177 grādi, bet datoru mediju – 52. Ugunsizturības standartI, saskaņā ar kuriem tiek sertificēti seifi: EN 15659 – šis standarts klasificē “nelielam ugunsgrēkam izturīgas uzglabāšanas ierīces” un parāda to spēju aizsargāt papīru no uguns iedarbības. Ir noteiktas divas izturības klases: LFS 30 P un LFS 60 P (atbilstoši 30 min un 60 min aizsardzība).
EN 1047 – šis standarts klasificē “uzticamas glabātavas ierīces uguns izturību” un nosaka papīra, datora mediju vai disku aizsardzību pret uguni. Klases: S 60 un S 120 (atbilstoši 60 min un 120 min aizsardzība). Aizsargājamo objektu veids: P burts apzīmē papīra aizsardzību (piem. S 60 P), D apzīmē datora mediju aizsardzību (piem. S 60 D), DIS apzīmē disku aizsardzību (piem. S 60 DIS). S 60 P/DIS nozīmē, ka seifa sertifikāts nodrošina papīra un disku aizsardzību no uguns iedarbības 60 minūtes.
NT FIRE 017 – šis zviedru standarts klasificē un nosaka glabātuvēs uzglabājamu dokumentu, datora mediju un disku aizsardzību pret uguni. Klases: 60, 90 un 120 (atbilstoši 60 min, 90 min un 120 min aizsardzība). Aizsargājamo objektu veids: Paper nozīmē papīra aizsardzība (piem. NT FIRE 017 - 60 Paper), Data nozīmē datora mediju aizsardzību (piem. NT FIRE 017 – 60 Data), Diskette nozīmē disku aizsardzību (piem. NT FIRE 017 – 60 Diskette). Ir vēl vairāk standartu, saskaņā ar kuriem tiek sertificēti seifi dažādās valstīs, kā VDS, V.D.M.A. Vācijā, UL Lielbritānijā un ir pavisam nenozīmīgi un apšaubāmi citās valstīs. Tomēr tie ir daudz mazāk izplatīti un pēc mūsu domām, lielākai daļai no labākajiem seifiem ir piešķirti šeit minētajiem standartiem atbilstoši sertifikāti, tāpēc tos ir viegli savstarpēji salīdzināt. Ko darīt, ja aizmirsāt elektroniskās seifa slēdzenes kodu? Elektroniskās seifa slēdzenes kods ir unikāls un to nav iespējams nomainīt, neatverot seifu. Ražotājam arī nav „slepenais” kods šādiem gadījumiem, jo tas varētu samazināt drošību. Mēs iesakām kodu pierakstīt un/vai ja seifs dod iespēju, ieprogrammēt divus dažādus kodus un šādu informāciju uzglabāt drošā vietā – piem. darbā vai tml. Tad, ja Jūs aizmirsīsiet kodu, varēsiet izmantot citu. Ja tomēr kodu neizdodas atcerēties un slēdzenei nav papildus atslēgšanas iespēja ar mehānisku atslēgu, tad diemžēl, vienīgais variants ir izsaukt avārijas atvēršanas dienestu, kas seifu atvērs avārijas atvēršanas veidā – tas ir to urbjot vai sagriežot.

Ko darīt, ja esat aizmirsis elektroniskās seifa slēdzenes kodu?

Seifa elektroniskās slēdzenes kods ir tāds pats kā mehāniskās slēdzenes atslēga, – ja to aizmirstam (pielīdzināms atslēgas zaudējumam), seifu nāksies atvērt avārijas atvēršanas veidā. Atkarībā no seifa, tā var būt ļoti dārga un sarežģīta procedūra, šādos gadījumos parasti tiek bojāts seifs, vai vismaz seifa durvis. Ja esat iegādājušies seifu ar elektronisko slēdzeni un mainījuši rūpnīcas kodu uz Jūsu izvēlēto kodu, mēs iesakām šo kodu glabāt kaut kur citur. Ir speciālas programmas, kas paredzētas viedtālruņiem, datoriem, kur var glabāt dažādus pin kodus, kā arī seifa slēdzenes kodu. Vienkāršāks risinājums ir glabāt kodu rakstiskā veidā, citā vietā, nekā atrodas seifs, piem., ja seifs atrodas mājās, tad kodu uzglabāt birojā, pie radiem un tml. Ja būsiet aizmirsuši elektroniskās slēdzenes kodu, Jums pēc palīdzības nāksies griezties pie avārijas seifa atvēršanas speciālistiem, kurus mēs palīdzēsim Jums atrast.

Ko darīt, ja izlādējas baterijas un nedarbojas elektroniskā seifa slēdzene?

Parasti seifiem ar elektronisko slēdzeni ir viena no šīm divām iespējām, pieslēdzot ārējo barošanas avotu, ja seifa baterijas ir izlādējušās:
Pieliekot kronu noteiktajā vietā, tieši uz seifa durvīm – daži ražotāji seifiem dod tādu ērtu iespēju.
Izmantojot seifa komplektā ietilpstošo vadu, ko no ārpuses pieslēdz pie seifa slēdzenes un kuram pieslēdz baterijas vai kronu. Uzmanību: gadījumā, ja seifs tiek pārdots ar papildus enerģijas avota pieslēgšanas vadu, šo vadu lūdzam uzglabāt seifa ārpusē. Ja vadu nevarat atrast, vai tas ir atstāts seifa iekšpusē, lūdzam sazināties ar pārdevēju un tas Jums sniegs rezerves vadu. Pieslēdzot arējo barošanas avotu, seifu atslēgsiet ievadot elektroniskās slēdzenes kodu. Tad, atverot seifu, ir nepieciešams nomainīt tajā esošās baterijas.

Seifa avārijas atslēgšana

Situācijā, kad esat zaudējis seifa atslēgu un Jums nav cita atslēga, neatceraties mehānisko vai elektronisko kodu, seifu nāksies atvērt izmantojot avārijas atvēršanas veidu. Mēs iesakām uzaicināt profesionāļus, kas nodarbojas ar tādām lietām. Viņi seifu atvērs ar minimāliem bojājumiem un pēc šādas operācijas seifu nenāksies izmest (seifs netiks sagriezts), varbūt pietiks tikai nomainīt slēdzeni. Seifa atvēršana ar augstu drošības līmeni var prasīt daudz laika, aprīkojumu un pūles - tas būs dārgi. Pirms ļaujat speciālistam atvērt seifu avārijas veidā, pārliecinieties, ka tā ir uzticama persona, un tam ir nozīmīte vai dokuments, kas apliecina, ka viņš var veikt šādu darbu.

Kā saņemt atpakaļ naudu, ja seifs nederēja?

Ja kāda iemesla dēļ Jūs neesat apmierināti ar nopirkto seifu - Jūs varat to droši atgriezt. Saffort Jums atgriezīs visu samaksāto naudu un apmaksās transporta izdevumus, kas saistīti ar preces atgriešanu. Viss, ko mēs lūdzam, ir atgriezt pirkumu tā oriģinālajā iepakojumā, pirms tam pārliecinoties, ka tas ir pienācīgā pārdošanas stavoklī. Ja vēlaties seifu atgriezt, lūdzu aizpildiet atgriešanas veidlapu. Seifu varat atgriez 30 dienu laikā no iegādes dienas. Seifam ir jābūt tādā stāvoklī, kādā Jūs to saņēmāt un iepakotam oriģinālajā iepakojumā. Transportēšana atgriežot preci Jums būs bezmaksas. Ja seifa svars pārsniedz 30 kg, seifa uznešanu līdz iekraušanas vietai apmaksā klients, vai arī klients pats par to parūpējas. Saņemot atgrieztās preces, tās pārbaudīs saffort.lt pārstāvji (parasti tas aizņem 14 dienas no sūtījuma nosūtīšanas). Pēc pārbaudes notiek naudas atgriešanas procedūra, nauda tiks atgriezta uz Jūsu norādīto kontu.

Garantija

Seifi tiek nodrošināti ar 2 gadu garantiju no pārdošanas datuma. Dažiem seifiem garantijas laiks var būt garāks – skatīt preces aprakstā.