Par ieroču seifiem?

 1. Ieroču seifi - tie ir seifi, kas paredzēti medību ieroču, kā arī pistoļu, citu ieroču un munīcijas glabāšanai.
 2. Izvēloties ieroču seifu, jāpatur prātā, ka tas ir paredzēts ne tikai, lai pasargātu tajā glabāto ieroci no zādzības, bet arī lai pasargātu to no izmantošanas pat citiem ģimenes locekļiem, kuriem nav ieroča lietošanas atļaujas. Īpaši svarīgi, lai seifā glabātais ierocis būtu bērniem nepieejamā vietā, jo tas ir ļoti bīstams.

Prasības ieroču seifiem:

 1. Dažādos štatos ir atšķirīgas prasības ieroču seifiem. Iegādājoties šādu seifu, parasti ierodas virsnieks un pārbauda, ​​vai tas atbilst prasībām, un apstiprinās, vai seifs ir vai nav piemērots ieroču glabāšanai.
 2. Patiesībā pat Eiropas valstīs ir dažādi uzskati par to, kāds seifs ir piemērots ieroču glabāšanai. Piemēram ir valstis, kur ieroču seifi ir vienkāršas slēdzamas metāla kastes. Citās valstīs ir noteiktas minimālā sienu biezuma prasības šādam seifam. Taču vairumā valstu prasības ieroču seifiem ir stingras un kļūst arvien stingrākas, un, lai seifā varētu glabāt ieroci, seifam jāatbilst Eiropas Savienībā derīgajam sertifikātam. Piemēram, atbilst vismaz S1 normai pēc EN14450 standarta vai vismaz 0 normai pēc vēl stingrāka EN1143-1 standarta.
 3. Šis punkts katrai valstij ir atsevišķs. Latvijai tas būtu šādi: Latvijas Republikā ieroču seifiem jābūt sienām un durvīm ar minimālo biezumu 2,5 mm un iekšēju slēdzamu nodalījumu. Tā ir diezgan unikāla norma, un tā ir jāapzinās, it īpaši, ja iegādājaties ieroču seifu, teiksim, ārzemju elektroniskā veikalā vai no neprofesionāla seifu tirgotāja, kurš tirgojas un, iespējams, nezina valsts prasības.
 4. Prasības dažādās valstīs atšķiras. Taču kopējā tendence ir tāda, ka tie kļūst stingrāki, īpaši pēc negadījumiem, kad bērni atver nedrošos seifus un notiek nelaimes ar nelabojamām sekām.
 5. Saffort ir profesionāls seifu tirgotājs ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi. Mēs zinām katras valsts prasības un nodrošinām, lai mūsu pārdotie ieroču seifi atbilstu valsts prasībām.

Kuru ieroča seifu izvēlēties?

 1. Vispirms jādomā, ko jūs tajā glabāsit? Garstobra bises vai varbūt pistoles? Cik jums ir un vai plānojat iegādāties nākotnē? Cik daudz un kādas citas lietas jūs turēsiet, piemēram, munīciju.
 2. Cik drošs jums ir nepieciešams ieroču seifs? Dažiem medniekiem ir dārgas ieroču kolekcijas – tāpēc viņi izvēlas atbilstoša līmeņa seifu, kas nodrošina labu aizsardzību. Būtiski ir arī tas, ka vērtslietas tiek glabātas šādā seifā – šajā gadījumā ieročus, binokļus u.c. apdrošināšanas kompānijas tās apdrošinātu par vērtu summu. Apdrošināšanas kompānijas, veicot apdrošināšanu, ņem vērā seifu klases atbilstoši seifu sertifikātiem un attiecīgi seifos glabātajai naudai un seifos glabājamajām vērtībām piemēro maksimālās apdrošināšanas maksājumu likmes. Neatkarīgi no valsts minimālajām prasībām, Saffort iesaka izvēlēties sertificētus, augstas drošības klases seifus.
 3. Daži ieroču seifi ir aizsargāti ne tikai pret zādzībām, bet arī pret uguni. Tā ir patiešām svarīga aizsardzība, ņemot vērā, ka munīcija un patronas tiek glabātas seifā. Iesakām, ja iespējams, izvēlēties šādus seifus.
 4. Droša slēdzene. Kā zināms, seifi tiek bloķēti ar dažādām slēdzenēm, no kurām izplatītākās ir:
  • Atslēgas seifa slēdzene ir lēta un pietiekami droša. Taču tas nav īpaši ērts risinājums, jo, iegādājoties seifu ar šādu slēdzeni, seifa atslēga būs visu laiku jānēsā līdzi, tā būs jāpaņem, lai atslēgtu seifu, un tas padarīt seifa atbloķēšanas procesu neērtu. Turklāt mehānisko seifa atslēgu ir viegli kopēt.
  • Elektroniskā seifa slēdzene ir ērtākais risinājums, jo seifa atslēgšanai nav nepieciešami nekādi instrumenti. Turklāt elektronisko seifu kombināciju var nepārtraukti mainīt, atšķirībā no mehāniskās atslēgas. Pats par sevi saprotams, ka kvalitatīva elektroniskā slēdzene ir droša.
  • Mēs vienmēr iesakām izvēlēties cienījama ražotāja seifu. Jūs būsiet pārliecināts, ka iegādājaties kvalitatīvu preci, kas saņems nepieciešamo servisu.
  • Iegādājoties ieroču seifu pie profesionāla seifa dīlera, varat būt drošs, ka saņemsiet atbilstoša līmeņa konsultācijas, pareizo diapazonu, atbalstu un, ja nepieciešams, servisu.

 

Ja jums ir kādi jautājumi par to, vai nepieciešama speciālistu palīdzība, lūdzu, zvaniet pa tālruni +371 68 688 225 vai rakstiet uz [email protected]

Saffort komanda