Pat 90% no mūsu sortimenta veido sertificēti seifi, jo vēlamies saviem klientiem piedāvāt tikai kvalitatīvus un drošus seifus.

Nav brīnums, ka, izvēloties seifu, ir viegli apmaldīties, nezinot dažas atšķirības starp drošības līmeņiem un to nozīmi.

Sertificētie seifi atbilstoši noteiktiem ES standartiem tiek pārbaudīti pret ielaušanos un ugunsgrēku, seifa sertifikātā norādīts drošības/ugunsizturības līmenis (klase) atbilstoši šim standartam.

Sertificējamo seifu drošības standarti:

EN 14450 - šis standarts klasificē "drošos skapjus". Vairāk sadzīves seifu ir sertificēti atbilstoši šim standartam, taču ir arī ļoti droši seifi, kas sertificēti atbilstoši šim EN 14450. Drošības klases: S1 un S2 (S2 klase ir augstāka par S1, kas nozīmē, ka tā ir drošāka).

EN 1143-1 – šis standarts klasificē "seifus, bankomātu seifus, velvju durvis un velves". EN 1143-1 ir galvenais un svarīgākais Eiropas standarts, saskaņā ar kuru tiek sertificēti seifi, tostarp drošākie seifi. Drošības klases: 0, I, II, III, IV, V, VI, VII (šajā standartā 0 klase ir viszemākā un turpina augt).

Seifā uzstādītā slēdzene nosaka noteiktu tās drošības klases līmeni atbilstoši seifa standartu prasībām. Tāpēc daudzos gadījumos seifu ražotāji, lai vēl vairāk uzsvērtu seifa drošības līmeni, papildus norāda seifā uzstādītās slēdzenes drošības klasi.

Drošības standarts seifu slēdzenēm:

EN 1300 – šis standarts ir "augsti drošu slēdzeņu klasifikācija pēc to izturības pret nesankcionētu atslēgšanu". Drošības klases: A, B, C (C ir augstākā).

  • EN 1300 A klases slēdzenes tiek uzstādītas seifos līdz II drošības klasei atbilstoši EN 1143-1 standartam;
  • EN 1300 B klase - līdz III-V klases seifiem atbilstoši EN 1143-1 standartam;
  • EN 1300 C klase - līdz VI-VII klases seifiem atbilstoši EN 1143-1 standartam. 

Drošības līmeņa standarti ugunsgrēka gadījumā:

Seifi pasargā ne tikai pret zādzībām, bet arī no uguns. Ugunsdrošie seifi ir paredzēti papīra un datoru datu nesēju aizsardzībai - tie ir pilnīgi atšķirīgi seifi, jo papīram kritiskā temperatūra ir 177 grādi C, bet nesējiem - 52 grādi C. Ugunsizturības standarti, pēc kuriem tiek sertificēti seifi:

EN 15659 — šis standarts klasificē "mazas ugunsdrošas glabāšanas ierīces" un norāda uz to spēju aizsargāt papīru no uguns iedarbības. Ir noteiktas divas pretestības klases: LFS 30 P un LFS 60 P (attiecīgi 30 min un 60 min aizsardzība).

EN 1047-1 — šis standarts klasificē "uzticamu glabāšanas ierīču ugunsizturību" un nosaka papīra, datu nesēju un disku ugunsdrošību.

Klašu apzīmējumu skaidrojumi:

  • S 60 un S 120 (norādītais cipars norāda ugunsdrošības laiku, t.i., 60 min un 120 min).
  • Burts aiz cipara norāda no uguns aizsargātā objekta veidu: piem. S 60 P - papīrs, S 60 D - medijs, S 60 DIS - disketes, S 60 P/DIS - papīrs + disketes.

NT FIRE 017 – Šis zviedru standarts klasificē un nosaka glabātavās glabājamā papīra, datu nesēju un diskešu ugunsdrošību. Klases: 60, 90 un 120 (attiecīgi 60 min, 90 min un 120 min aizsardzība). Aizsargājamo objektu veidi: Papīrs nozīmē papīra aizsardzību (piem., NT FIRE 017 - 60 "Papīrs"), Dati nozīmē datu nesēju aizsardzību (piem., NT FIRE 017 - 60 Data), "Diskete" nozīmē diskešu aizsardzību (piem., NT FIRE 017). - 60 disketes). 

Ir vairāk standartu, pēc kuriem seifi tiek sertificēti dažādās valstīs, piemēram, cietie VDS, V.D.M.A. Vācijā, UL Lielbritānijā un pilnīgi nenozīmīgs un apšaubāms atsevišķās citās valstīs. Taču tie ir daudz retāk sastopami un, mūsuprāt, lielākā daļa labāko seifu ir sertificēti atbilstoši šeit minētajiem standartiem, tāpēc tos ir viegli salīdzināt.

Izmantojot filtru sistēmu katras lapas kreisajā pusē, jūs varat izvēlēties sev interesējošo drošības/sertifikācijas līmeni un tādējādi sašaurināt meklēšanu līdz sev piemērotajiem drošu modeļiem. 

Ja jums ir kādi jautājumi par to, vai nepieciešama speciālistu palīdzība, lūdzu, zvaniet pa tālruni +371 68 688 225 vai rakstiet uz [email protected]

SAFFORT komanda