Lai gan vispopulārākais seifu mērķis ir aizsargāt vērtslietas no zādzībām, ugunsgrēks mājā vai uzņēmumā var nodarīt tikpat lielu kaitējumu aizsargājamajam īpašumam.

Lai jau laikus novērstu iespējamos ugunsgrēka zaudējumus, cilvēki iegādājas ugunsdzēsības seifus, lai aizsargātu savus vērtīgākos dokumentus vai nesējus. Daudzi maldīgi domā, ka vērtīgas mantas var nelabojami sabojāt ugunsgrēkā, taču ir gadījumi, kad nevis pats ugunsgrēks, bet īpaši augsta temperatūra ugunsgrēka laikā negatīvi ietekmē seifā glabātos dokumentus, ieročus, rotaslietas un citas lietas.

Tieši ugunsdrošības seifi un ugunsdzēsības kastes spēj aizsargāt vērtslietas līdz pat 120 minūtēm vai ilgāk patiešām augstās temperatūrās, pateicoties to cietajai konstrukcijai un iekšpusē esošajiem karstumizturīgajiem materiāliem.

Ugunsdrošie seifi tiek klasificēti pēc maksimālās izturamās temperatūras, kas atšķiras gan papīram, gan datu nesējiem vai diskiem. Papīram, iespējams, ir vislielākais risks tikt iznīcinātam ugunsgrēkā, bet ugunsdrošības seifā papīra kritiskā temperatūra ir 195°C. Šis siltuma ierobežojums uz digitālajiem diskiem vispār neattiecas – šos datu nesējus apdraud 40 grādu pēc Celsija temperatūra, tāpēc tiem nepieciešams daudz karstumizturīgāks datu nesējs. Lai vērtīgā informācija uz digitālajiem diskiem netiktu iznīcināta ugunsgrēkā, jāizvēlas drošs modelis ar augstāku temperatūru.

Jau pirms ugunsdrošības seifa vai ugunskura izvēles ir jāpadomā, kas tieši tajā tiks uzglabāts. Daudzus šāda veida seifus var nostiprināt grīdā, jo tiem ir speciāli stiprinājumi. Tos var uzstādīt arī mēbeļu iekšpusē, piemēram, skapī. Šie seifi noder gan mājās vērtīgu dokumentu, dārgu juvelierizstrādājumu, naudas, ieroču glabāšanai, gan dažādos uzņēmumos, kur liela daļa informācijas tiek glabāta īpašos digitālajos datu nesējos, kuriem nepieciešama īpaši augsta aizsardzība.

Ne mazāk svarīgi ir tas, cik ilgi ugunsdrošības seifs var saglabāt īpašumu neskartu ugunsgrēka laikā.

Šī funkcija var atšķirties no 30, 60, 90 vai pat 120 minūtēm (izņēmuma gadījumos pat vairāk). Vērtīgas lietas paliek neskartas, ja seifs atrodas ugunī ražotāja norādīto laiku. Dārgāki seifi ne tikai pasargā no augstām temperatūrām, bet ir arī izturīgi pret ūdeni, tvaiku, gāzi, pat ārējiem magnētiskiem lādiņiem, kas varētu sabojāt datu nesējā glabātos datus. Protams, šo seifu cena ir augstāka. Bruņotie un ugunsdrošie seifi tiek uzskatīti par vieniem no dārgākajiem seifiem.

Lai tiešsaistē izvēlētos pareizo sertificēto ugunsdrošības seifu vai kasti, apmeklējiet Saffort elektronisko preču katalogu.